Wymagany jest Flash Player 8 lub nowszy.
Zainstaluj najnowszą wersję.

Pogotowie ciepłownicze

32 788 03 61

32 271 37 09

695 321 160

Akcja ekologiczna

Jesteś tutaj: Strona główna » O firmie » Aktualności

Aktualności

Kolejny duży krok w kierunku poprawy jakości powietrza w Zabrzu.

13.12.2019

Kolejny duży krok w kierunku poprawy jakości powietrza w Zabrzu.

Jak informuje WFOŚiGW w Katowicach na swoich stronach internetowych Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Zabrzu, znalazło się wśród dziewięciu firm z pozytywną oceną projektów w Konkursie POIS 1.7.2 w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i rekomendowaną kwotą dofinansowania 14 300 000 zł.

To już trzeci pozytywnie oceniony projekt ZPEC Sp. z o.o., który pozwoli znacząco zredukować emisję zanieczyszczeń pyłowo-gazowych i kolejny duży krok w stronę poprawy jakości powietrza w Zabrzu.

Inwestycję „Budowa sieci ciepłowniczej do osiedli Rokitnica i Helenka w Zabrzu połączona z likwidacją dwóch kotłowni osiedlowych” zaplanowano na lata 2020-2023. Powstanie ponad 9 km sieci ciepłowniczej łączącej Elektrociepłownię Miechowice z dzielnicami Zabrze Helenka oraz Zabrze Rokitnica. Inwestycja umożliwi rozbudowę sieci ciepłowniczych w tych dzielnicach, gdyż sieć będzie posiadać rezerwę mocy umożliwiającą przyłączenie kolejnych budynków.

W efekcie inwestycji zostanie zlikwidowana ostatnia węglowa kotłownia w dzielnicy Helenka oraz kotłownia osiedlowa w dzielnicy Rokitnica.

Wpłynie to na zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń powietrza powstających w procesie spalania w kotłowniach osiedlowych.

Inwestycja to także kolejny ważny etap walki z niską emisją, teraz bardzo dużo zależy od samych mieszkańców.

Liczymy, że mieszkańcy dzielnic Rokitnica i Helenka, którzy jeszcze nie są zasilani z sieci ciepłowniczej także dołożą starań w kierunku poprawy jakości powietrza w ich dzielnicach i chętnie podejmą decyzję o przyłączeniu się do nowobudowanej sieci ciepłowniczej.

Sama inwestycja poprawi jakość powietrza nie tylko w dwóch dzielnicach Zabrza – Rokitnicy i Helence, ale w całym mieście Zabrzu i rejonie.

Wkrótce ulotka ‘Jak przyłączyć się do sieci i walczyć ze smogiem’ oraz nowa (przebudowana) strona www.zpec.pl dla wszystkich mieszkańców Zabrza.

« powrót