Wymagany jest Flash Player 8 lub nowszy.
Zainstaluj najnowszą wersję.

Pogotowie ciepłownicze

32 788 03 61

32 271 37 09

695 321 160

Akcja ekologiczna

Jesteś tutaj: Strona główna » O firmie » Aktualności

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Rodziny w ZPEC

15.05.2015

http://inwestycje.pl/firma/Miedzynarodowy-Dzie-Rodziny-juz-w-najblizszy-piatek.-Po-raz-kolejny-pracodawcy-skroca-dzie-pracy;257721;0.html

W najbliższy piątek, 15 maja, już po raz czwarty Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania organizuje, w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny, akcję „Dwie godziny dla Rodziny”.

W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wspomnienia łączą pokolenia”. Tego dnia część pracodawców skróci czas pracy o symboliczne 2 godziny, by zachęcić swoich pracowników do refleksji nad sposobem budowania relacji i spędzania  czasu z bliskimi. Partnerami głównymi akcji są: PKN ORLEN, JVC Polska oraz Konfederacja Lewiatan. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. 

Akcja Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania „Dwie godziny dla Rodziny” jest częścią obchodów w Polsce „Międzynarodowego Dnia Rodziny”, ustanowionego przez ONZ. Promuje spędzanie wartościowego czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych. Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i relacji rodzinnych poprzez ciekawość siebie i dobrą rozmowę. 15 maja większość zaangażowanych w akcję firm i instytucji skróci dzień pracy o symboliczne 2 godziny, służące wyrwaniu pracowników z codziennej rutyny, aby mogli je spędzić ze swoimi najbliższymi, szczerze rozmawiając, bawiąc się – po prostu będąc razem.

W tegorocznej edycji zapraszamy do rozmów o wspomnieniach. Zachęcamy do poznania korzeni własnej rodziny i przez to swojej tożsamości. Relacje i więzi buduje się przecież poprzez bycie ze sobą. 15 maja poświęćmy więc chwilę refleksji nad jakością czasu spędzanego razem i jakością rozmów, które prowadzimy w naszych rodzinach. Jak wiele tej rozmowy poświęcamy, aby prawdziwie zaciekawić się sobą nawzajem, a jak dużo na omówienie codziennych obowiązków i logistyki związanej z domem i dziećmi… – zwraca uwagę Zofia Dzik, Prezes Fundacji Humanites. 

W tym roku udział w akcji biorą już takie firmy jak: Grupa Allianz, Grupa Aviva, Electrolux, ENEL-MED, Erbud, EY, GFK, Gothaer, Great Place to Work, ING Życie, JVC, K2, MetLife, Microsoft, Pentacomp, PKN ORLEN, PKO PTE, PwC, Questa, Sygma Bank, Grupa Tauron, Tchibo, Wedel, Wirtualna Polska. W kampanii „Dwie godziny dla Rodziny” uczestniczy również wiele szkół, instytucji społecznych i publicznych. Od ubiegłego roku Fundacja Humanites otrzymuje również zgłoszenia od samorządów lokalnych takich jak np. Kąty Rybackie.

Partnerami głównymi akcji są: PKN ORLEN, JVC Polska oraz Konfederacja Lewiatan. Akcję patronatem objęły również: Enerad, Fundacja Liderek Biznesu, Fundation for Strategic Competence Development, Great Place to Work, Reputation Managers.  

Tymi dwoma godzinami potwierdzamy nasze przekonanie o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla pracowników, a przez to także dla ich przedsiębiorstw i państwa. Chcemy ponadto zwrócić uwagę na rolę rodziny w codziennym kształtowaniu wartościowego młodego pokolenia – to ono określi oblicze naszych rodzin, przedsiębiorstw i naszego kraju za kilkadziesiąt lat – mówi Michał Kirpluk, Wiceprezes Pentacomp.

Wieloletnie badania Instytutu Gallupa pokazują, że osoby zadowolone z życia zawodowego  i prywatnego są o 30% bardziej zaangażowanymi pracownikami. Są także zdecydowanie mniej narażone na wypalenie zawodowe i mają o ponad 40% mniejszą absencję. To udowadnia, że wspieranie pracowników w budowaniu udanego życia powinno być w interesie pracodawców – nie tylko w kontekście społecznym, ale również ekonomicznym.

Cieszymy się, że zaproponowana przez nas forma obchodów Dnia Rodziny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem firm, organizacji pozarządowych i instytucji oświatowych. Dowodzi to, że pracodawcy coraz częściej dostrzegają potrzebę zapewnienia swoim pracownikom równowagi między życiem zawodowym i prywatnym – dodaje Zofia Dzik, Prezes Fundacji.

« powrót