Wymagany jest Flash Player 8 lub nowszy.
Zainstaluj najnowszą wersję.

Pogotowie ciepłownicze

32 788 03 61

32 271 37 09

695 321 160

Akcja ekologiczna

Jesteś tutaj: Strona główna » O firmie » Aktualności

Aktualności

Kolorowa poczekalnia w Szpitalu Klinicznym nr 1

03.02.2016

22 grudnia 2015 roku Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Zabrzu oddało do użytkowania wyremontowaną i wyposażoną przez ZPEC Sp. z o.o. izbę przyjęć dla dzieci w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.  W Szpitalu rocznie przyjmowanych jest 13000 dzieci z czego 8000 wymaga hospitalizacji.

Błękitne stoliczki i krzesła oraz regał z zabawkami ma stworzyć przyjazne środowisko dla małych pacjentów podczas oczekiwania na wyniki badań lub przyjęcie do szpitala. ZPEC Sp. z o.o. nie zapomniało również o aspekcie edukacyjno- ekologicznym, pomieszczenie zostało wyposażone w książeczki oraz kolorowanki, które maja pokazać najmłodszym  jak możemy wspólnie zadbać o czyste powietrze  i środowisko w naszym mieście. Na pistacjowej ścianie pokrytej zabawnymi postaciami z kreskówek swoje miejsce znalazł sporych rozmiarów telewizor oraz odtwarzacz DVD z zestawem bajek. Teraz mali pacjenci maja warunki na zabawę lub zobaczenie ciekawej  bajki.

Inicjatywa przedsiębiorstwa spotkała się z wyjątkowo przychylnym odbiorem zarządu szpitala, pracowników, jak i rodzin małych pacjentów. Było to nowe i spore wyzwanie dla ZPEC-u. Po konsultacji ze szpitalem zaprojektowano i wyposażono poczekalnię izby przyjęć uwzględniając przepisy obowiązujące w szpitalu. Remont poczekalni został przeprowadzony przez pracowników ZPEC Sp. z o.o. .  Niewielki obrazek powieszony na ścianie będzie przypominał o ZPEC-u, jako inicjatorze i wykonawcy kolorowej poczekalni oraz o konieczności dbania o czyste powietrze w naszym mieście.  Mamy nadzieję, że wyremontowana poczekalnia będzie namiastką spokojnego domowego środowiska i przyjaznego pokoju zabaw.

Tak było…

 

... a tak jest:

 

O inicjatywie ZPEC Sp. z o.o. napisał tygodnik Nowiny Zabrzańskie z dnia 14.01.2016 roku.

« powrót