Wymagany jest Flash Player 8 lub nowszy.
Zainstaluj najnowszą wersję.

Pogotowie ciepłownicze

32 788 03 61

32 271 37 09

695 321 160

Akcja ekologiczna

Jesteś tutaj: Strona główna » O firmie » Aktualności

Aktualności

Ogrzewamy miasta i serca…..Akcja charytatywna „Święta bez granic”…..

16.12.2016

 

Dostawcy ciepła systemowego po raz szósty wspierają akcję charytatywną Radiowej Trójki, zatytułowaną „Święta bez Granic”. W ramach tegorocznych działań wsparcie otrzyma Fundacja Świętego Mikołaja. Środki przeznaczone zostaną na „Stypendia Świętego Mikołaja”.

 

Program Stypendia Świętego Mikołaja wspiera zdolnych, zaangażowanych społecznie młodych ludzi i pozwala im realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Poprzez comiesięczne stypendium wypłacane przez cały rok szkolny wybrani uczniowie mogą opłacić zajęcia dodatkowe, naukę języka, zakup instrumentu albo sprzętu sportowego. Dotychczas Fundacja przyznała już 1707 stypendiów.

 

Trójkowa akcja od 17 lat angażuje sympatyków i słuchaczy tej stacji. W tym roku w cztery piątkowe popołudnia (2, 9, 16, i 23 grudnia), w godz. 16 - 19 Kuba Strzyczkowski zachęca do udziału w aukcjach charytatywnych prowadzonych  na żywo na antenie Trójki, na których wylicytować można niezwykłe pamiątki, przekazane przez znane osobistości, nie tylko ze świata sportu i kultury. Kto jednak nie odważy się zalicytować, może wesprzeć akcję kupując płytę CD „Święta bez granic” Na płycie znajduje się min. piosenka znana z anteny Polskiego Radia, przypominająca, że „Krok po kroku, krok za krokiem - idą święta”. Warto przypomnieć, że w nagraniu płyty biorą udział tzw. Przyjaciele Karpia, czyli dziennikarze Polskiego Radia oraz polscy piosenkarze, którzy w ten sposób dokładają swoją cegiełkę na szczytny cel.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy także do wysyłania charytatywnych smsów. Do 31 stycznia 2017 r. działać będzie specjalny numer 7545, na który można wysyłać charytatywne sms-y - koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT. Wesprzeć program stypendialny można także wpłacając środki na konto fundacji 2130 0004 2001 0299 9993 0001, wpisując w tytule przelewu: "Trójka - Święta bez granic”.

 

Środki zebrane podczas aukcji, ze sprzedaży płyty CD oraz charytatywnych smsów i wpłat na konto zostaną w całości przekazane Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji w roku szkolnym 2016/2017 dofinansowanie dodatkowych zajęć otrzyma 152 uczniów osiągających dobre wyniki w nauce, a przy tym angażujących się w lokalne działania społeczne. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów pozyskując środki na stypendia dla nich. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi portal stypendialny, wspiera szkolnych koordynatorów programu stypendialnego poprzez stały kontakt i szkolenia, a także prowadzi system dopłat do stypendiów. Do każdego 500 zł zebranego na stypendia przez szkołę, Fundacja dopłaca 250 zł – dzięki temu szkoły mają dodatkową motywację, żeby zbierać środki na pomoc swoim uczniom.

 

Dostawcy ciepła systemowego, wspólnie ze słuchaczami Trójki, wspólnie od 2011 roku przekazali wsparcie dla organizacji i fundacji zajmujących się działalnością charytatywną. Dotychczas pomoc otrzymały: Fundacja KOOCHAM, Fundacja Dzieci Nasze, Fundacja Świętego Mikołaja, Fundacja Synapsis oraz Polska Akcja Humanitarna.

 

Ciepło Systemowe to ogrzewanie i ciepła woda dostarczana do ponad 15 mln Polaków, mieszkańców miast. Zapewnia to komfort i bezpieczeństwo osób korzystających z tego bezobługowego sposobu ogrzewania. Firmy zajmujące się dostawą ciepła systemowego cechuje wysoki poziom technologiczny oraz zaangażowanie społeczne, o czym świadczy m.in. uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji charytatywnej.

 

« powrót